Aktuality.sk: SPU v Nitre podpísala memorandum s výrobcami biopalív

Memorandum o porozumení a spolupráci pri riešení projektov podpísali zástupcovia Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre a zástupcovia výrobcov biopalív. Slovenskí výrobcovia biopalív očakávajú výrazný posun v technológiách výroby a nových možnostiach uplatnenia biopalív.

Prečítajte si celý článok tu

Denník Pravda: Biopalivá nevplývajú na potravinovú bezpečnosť

Pestovanie kukurice na výrobu bioetanolu či repky na produkciu metylesteru, ktoré sú v celej Európskej únii povinnými zložkami pohonných látok, neohrozuje potravinovú bezpečnosť Slovenska ani neprispieva k zdražovaniu potravín. Na Slovensku leží ladom už 400–tisíc hektárov pôdy, ktorá môže slúžiť tak na potravinárske, ako aj energetické účely.

Prečítajte si celý článok tu

HOSŤ V ŠTÚDIU TA3: R. Spišák o využívaní biopalív

Slovenskí vedci budú hľadať nové riešenia v oblasti produkcie a uplatnenia biopalív. Dohodla sa na tom Slovenská poľnohospodárska univerzita so Združením pre výrobu a využití biopalív. Viac povedal Róbert Spišák, predseda Združenia pre výrobu a využitie biopalív.

Pozrite si záznam.

Prečítajte si celý článok tu

Analýza: Spotreba biopalív v krajinách EÚ mierne narastá

Napriek neistej budúcnosti dochádza k miernemu rastu spotreby biopalív, vyplýva z pravidelnej správy EurObserv´ER. Rast spotreby biopalív v 28 členských krajinách EÚ dosiahol v roku 2012 úroveň 14,4 Mtoe, čo predstavuje medziročný nárast o 0,4 Mtoe. Portál energia.sk prináša krátky úvod do analýzy.

Prečítajte si celý článok tu